Araç Sigortası Nedir? Gerekli midir?

Araç sigortası araç sahibinin yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta türüdür. Araç sahibi bireyler için mali bir sorumluluk haline gelen araç sigortası kaza anında karşı tarafın tüm kaza hasarını karşılayan bir sigorta türüdür.

Ülkemizde yaşanan kazaların git gide artış gösterdiği her gün gazete ve televizyondan bilinmektedir. Bu artan kazaların sizin de başınıza gelip gelmeyeceğini nasıl bilebilirsiniz ki? Bu sebeple kendinizi garanti altına alarak sigortanızı yaptırın. Trafikte yaşayacağınız her türlü olumsuzluğa karşı bir teminat oluşturan trafik, araç sigortasını geç olmadan sizde yaptırmalısınız.

Araç sigortası yaptırmayanların mali sorumlulukları nelerdir?

Araç sigortası kanun çerçevesinde zorunlu hale getirildiği için bu yasaya uymayan kişilere yüksek oranda ceza uygulanmaktadır. Bunda biraz da cezanın caydırıcı olmasının etkisi yatmaktadır. Peki ya nedir bu cezalar? Araç sigortası yaptırmayanlar;

  • Para cezasına çarptırılır
  • Trafikten men edilir
  • Araçları bağlanarak otoparka götürülür
  • Para cezası ödendikten sonra otoparktan alınır
  • Otoparkta kaldığı gün kadar otopark ücreti ödenir

Kişilerin kaza dışında daha da fazla mağduriyet yaşamalarına neden olan araç sigortasını bu nedenle yaptırınız.

Araç sigortası yaptırmadan önce online araç sigortası fiyatlarının sorgulamasını yapabilirsiniz. Böylelikle pek çok fiyat alternatiflerini bir arada bulabilir, karşılaştırma içine girerek kendi bütçenizde en uygun araç sigortasını seçebilirsiniz. Araç sahibinin istediği teminat kapsamına göre ve sigorta şirketinin paketine göre fiyatları değişen araç sigortasına ayrıca aracın piyasa değeri de göz önünde bulundurulur.

En uygun primli araç sigortası için sizde internetin kolaylığından faydalanarak bir an önce araç sigortanızı yaptırın ve olası cezalardan kurtulun. Ayrıca kendi aracınızı da güvence altına alabileceğiniz bir sigortada yer almak istiyorsanız o halde kasko sigortasını da bu sigorta içeriğine, teminatına ekleyebilirsiniz. İsteğe bağlı olan bu sigorta türü ile böylece kendi aracınızı da olası kazalara karşı korumuş ve %100 güvence sağlamış olursunuz.

Trafik Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Zorunlu Trafik sigortası kapsamında en çok merak ettiğiniz birçok bilgiyi kolaylıkla bulabilir ve istediğiniz birçok özelliği de kolaylıkla bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Seçimlerinizde trafik sigortası hakkında en çok kolaylıkla internetten kolaylıkla tüm bilgileri bulabilirsiniz. Seçenekler arasına en çok merak ettiğiniz konuları özellikle seçin ve formlara bir göz atın. Formlar arasında en çok istediğiniz kapsamlar hangileri ve kolaylıkla seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Trafik sigortası hesaplama konularında özellikle birçok firmalarla görüşme sağlayabilir ve istediğiniz firma ile sigorta kapsamları gerçekleştirebilirsiniz. Trafik de zorunlu trafik sigortası fiyatları hakkında birçok değişik bilgi bulunmakta ve bu bilgiler ışığında sizde kolaylıkla istediğiniz firmalar hakkında detaylı bilgilere sahip olabilir ve trafik müdürlüğünde gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Gerekli formlar ve gerekli dilekçeler ile birlikte kolaylıkla trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Trafik sigortası kapsamında birçok detaylı bilgi mevcuttur. Trafik sigortası hesaplama konularında değişik bilgilere istinaden birçok firma ile yüz yüze görüşme sağlayarak sigorta yaptırabilirsiniz.